top of page
logo zaburzen odzywiania(1) (1).png

Oferta warsztatowa

1. Czy Instagram może mi zaszkodzić? Jak się bronić przed wpływem mediów na obraz ciała 

Warsztat opiera się na aktywnych ćwiczeniach pozwalających zmienić perspektywę i spostrzec swoje ciało oraz wygląd z innej strony. Ćwiczenia będą poparte omówieniem zagadnień teoretycznych z zakresu psychologii: definicja obrazu ciała, pojęcie perfekcji i samooceny cielesnej, teoria porównań społecznych, teoria rozbieżności Ja Higginsa, body shaming i fat talk, przemysł dietetyczny i jego wpływ na promocję niezdrowych nawyków, czemu warto nie traktować "normalnego" jako wyznacznika zdrowia. Omówiony zostanie też wpływ mediów społecznościowych z naciskiem na Instagram. 

90 minut, dla klasy 8 i wyżej. 

 

2. Jak dbać o swoją samoocenę? 

Warsztat kierowany do osób, które chcą się dowiedzieć, co można robić, aby dbać o swoją samoocenę. Czym właściwie jest samoocena, co na nią wpływa i kształtuje? Warsztatowi towarzyszy wyjaśnienie tych procesów z perspektywy nauki, dyskusja oraz ćwiczenia praktyczne. 

90 minut, dla klasy 8 i wyżej.

 

3. Po co mi ciało? Perspektywa obiektu i procesu 

Uczestnicy zastanowią się czym jest dla ludzi ich ciało. Omówione zostaną różne perspektywy obrazu ciała przedstawiane w opracowaniach naukowych. Uczestnicy będą mogli podzielić się własnym doświadczeniem podczas dyskusji: Czy na co dzień traktujesz swoje ciało jako przedmiot czy część siebie? Patrzysz na nie jak na obiekt, czy dynamicznie, przez pryzmat tego jakie spełnia funkcje i co może Ci dać? Warsztat spróbuje odpowiedzieć na pytanie o to, co praktycznie można zrobić, by lepiej się czuć się ZE swoim ciałem i W nim.

90 minut, dla klasy 8 i wyżej.

4. Jak porównywać się do innych z głową? 

Dlaczego porównujemy się do innych? Jak takie porównywanie się wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie? Jaka jest różnica między konstruktywnym, a niekonstruktywnym porównywaniem się z innymi osobami, i jak to robić, żeby sobie nie zaszkodzić

90 minut, dla klasy 8 i wyżej. 

5. Nastawiamy myślenie na zdrowe jedzenie 

Warsztat przekazuje najbardziej podstawową wiedzę z zakresu zdrowych nawyków oraz zaburzeń odżywiania. Jego celem jest profilaktyka zaburzonych nawyków żywieniowych w oparciu o psychoedukację. Podczas pierwszej połowy dzieci uczą się czym są zaburzenia odżywiania, rozprawiają się z najczęstszymi mitami, a także uczą się rozpoznawać sygnały ostrzegawcze u siebie i kolegów oraz odpowiednio reagować. Druga część warsztatu jest przeznaczona na prezentację uaktualnionej piramidy żywienia. Teoria jest urozmaicona aktywnościami angażującymi uwagę dzieci na różne sposoby - dyskusją, pracą w grupach przy brystolu, quizami z nagrodami, filmikiem oraz kolorowymi materiałami z podsumowaniem treści wydanymi do domu.

90 minut, dla klas 4-7.

Każdy warsztat może być zmodyfikowany, przyjmujemy zlecenia. 

Potrzebujesz czegoś innego? Napisz!

knzo.uam@gmail.com

bottom of page