top of page
  • knzouam

Czy istnieje dieta cud? Recenzja książki "Możesz jeść normalnie. Wystarczająco dobra dieta"


Dieta bardzo często kojarzy nam się z podejmowaniem wielu wyrzeczeń i rezygnowaniem z tego, co faktycznie lubimy, więc niejednokrotnie słowo to wzbudza emocje negatywne. Dodatkowo jej celem powinno być jak najszybsze zrzucenie nadmiernych kilogramów lub ograniczenie negatywnych skutków

spożywania niektórych produktów spożywczych, które pojawić się mogą na skutek nietolerancji pokarmowych. Jednak czy faktycznie do tego sprowadza się pojęcie diety? Agata Lewandowska w swojej książce “Możesz jeść normalnie! Wystarczająco dobra dieta.” zdecydowanie neguje ten sposób jej rozumienia.


Książka ta dostarczy nam cennych informacji na temat zdrowego podejścia do własnej diety, która jest niczym innym, jak wybranym przez nas i dla nas sposobem odżywiania się. Poruszane są w niej takie wątki jak: “musizmy” oraz powinności żywieniowe, obalanie różnorodnych mitów na temat zdrowego jedzenia czy istotność indywidulanego dostosowania właściwego rozwiązania dietetycznego dla konkretnej osoby. Ideą autorki wydaje się być wskazanie wagi utworzenia zdrowej relacji z jedzeniem, dzięki czemu to my będziemy mieć wpływ na naszą dietę, a ona nie zacznie rządzić naszym życiem. W całości przekazu występuje wiele pozytywnych wzmocnień, które mają nam przypomnieć, że naszym celem nie jest zrobienie wszystkiego perfekcyjnie, ale realizacja założonych celów najlepiej jak tylko potrafimy.


Książka napisana jest bardzo przystępnym językiem, co sprawia, że czyta się ją przyjemnie i nie czujemy się przytłoczeni nadmiarem informacji. Opatrzona jest również licznymi grafikami, a rozkład tekstu momentami jest niejednorodny, co urozmaica wygląd i sprawia, że całość wygląda bardzo estetycznie. Dodatkowo w ostatnich rozdziałach pojawia się część praktyczna zawierająca przykładowe przepisy, którymi można się zainspirować i wykorzystać w swojej diecie.


Pozycję te poleciłabym osobą, które chciałyby dokonać zmian żywieniowych w swoim życiu i/lub próbowały już to zrobić w przeszłości, co kończyło się niepowodzeniem. Zapoznanie się z nią umożliwi stworzenie dobrego planu żywieniowego, zgodnie z przyjętymi celami i zasadami oraz w zgodzie z samym sobą. Wydaje się, że właśnie te aspekty są najważniejsze w zdrowej diecie.


Książka wydana przez wydawnictwo Zdrowe Zdrowie. Autorka jest dietetyczką i chętnie dzieli się swoją wiedzą - zachęcamy do odwiedzenia jej bloga https://lewandowskaagata.pl/ oraz mediów społecznościowych.Recenzowała: Joanna Gajos


49 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarii


Post: Blog2_Post
bottom of page